☑ Pravila foruma i savjeti

SDA

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: SDA

Post Postao/la Jack » 03 mar 2018 03:31

Probaj link da ubacis iduci put

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... mo-mi-kuko

Crvena Tuzla nece glasati za Sda.Banovici su bili najjjaci centar Sda.Gradacac i Gracanica su uporista Sdpovaca.Smijesi im se poraz u Tuzlanskom kantonu.Ako se Kalesija pocne da drma.Onda sigurno gube

Jos jedna nova stranka.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
sema
Član
Postovi: 355
Pridružen/a: 08 okt 2013 21:19

Re: SDA

Post Postao/la sema » 03 mar 2018 11:28

Pa vec su izgubili Tuzlanski, Usk, Ze-do a izgubice i Sarajevo

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: SDA

Post Postao/la krhan » 03 mar 2018 15:00

I bolje je izgubiti i ove izbore a da stranku ociste od smjeca.
Imat ce vecu korist u buducnosti.

Ovo npr. U Banovicima sto se desava je po nalogu bandita Kukica.
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: SDA

Post Postao/la Zmaj » 03 mar 2018 18:30

Na skupu OO SDA Banovići osuđena izdaja Mirsada Kukića, uporedili ga s Fikretom Abdićem

slika

Općinski odbor SDA Banovići održao je tribinu u mjesnom ogranku Omazići, podružnica Gutići kao odgovor na jučerašnju "dezinformaciju" onima koji su se odmetnuli od politike i principa SDA , a skrivaju se iza imena i politike rahmetli Alije Izetbegovića i rahmetli SulejmanaTihića
Skupu je prisustvovalo oko 500 pristalica i članova SDA, a građanima su se obratili bivši ministar u Vladi TK Fahrudin Skopljak, a sada član povjereništva kantonalnog odbora SDA TK te bivši premijer Vlade TK, a sada zamjenik predsjednika kantonalnog povjereništva SDA TK i predsjednik povjereništva OO SDA Banovići Bego Gutić.


Sa skupa je poslana jasna i nedvosmislena podrška SDA, predsjedniku Bakiru Izetbegoviću i politici koju zastupa i vodi.

"Još jednom je pokazano da je SDA, pogotovo u Banovićima najjača politička partija te da su posljednja dešavanja u SDA dodatno učvrstila ugled koji SDA ima u narodu.
Osuđeni su oni i njihova politika koji su na krilima SDA više od dvadeset godina radili za svoje lične interese i ciljeve, a ne za SDA", navodi se u saopćenju.

Članovi i simpatizeri koji su prisustvovali skupu jasno su osudili izdaju Mirsada Kukića i njegovih slijepih sljedbenika, upoređujući to sa izdajom Fikreta Abdića i pokušajem stvaranja nove autonomije i dijeljenja i cijepanja bošnjačkog nacionalnog korpusa.


Najavljeno je da će u narednom periodu OO SDA Banovići u svim mjesnim ograncima održati svoje javne tribine s ciljem upoznavanja članstva sa aktuelnom političkom situacijom, kao i početkom priprema za naredne opće izbore.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/na-skup ... /180303067
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
sema
Član
Postovi: 355
Pridružen/a: 08 okt 2013 21:19

Re: SDA

Post Postao/la sema » 03 mar 2018 22:33

Al zato SDA stite npr. bandite Kambera i Zukica

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: SDA

Post Postao/la krhan » 04 mar 2018 14:11

sema je napisao/la:Al zato SDA stite npr. bandite Kambera i Zukica
I tu bandu moraju otjerati.
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: SDA

Post Postao/la Zmaj » 07 mar 2018 17:19

Demirović napustio Klub SDA, koalicija bez većine u Parlamentu BiH

slika

Zastupnik u Zastupničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Safer Demirović informisao je na današnjoj sjednici državne parlamentarce kako istupa iz Kluba Stranke demokratske akcije (SDA) u Zastupničkom domu PSBiH. Po tome su SDA, HDZ BiH, SBB i SDS definitivno ostali bez većine u Parlamentu BiH.
Demirović je rekao da je svima poznato da se na području Tuzlanskog kantona dešavaju određeni procesi koji su rezultirali uvođenjem Povjereništva u Kantonalni odbor SDA u Tuzlanskom kantonu. Demirović je rekao kako će od danas djelovati kao nezavisni zastupnik u Zastupničkomu domu PSBiH, a o čemu će i pismeno obavijestiti kolegij ovog doma.

U ovom mandatu četiri zastupnika napustila su Klub SDA u Zastupničkom domu PSBiH i to Salko Sokolović, Sadik Ahmetović, Senad Šepić i Safer Demirović.

SDA trenutno u Zastupničkom domu PSBiH ima samo šest zastupnika dok je prilikom konstituisanja zakonodavne vlasti u ovom mandatu imala ukupno deset zastupnika.

Aktuelni saziv koalicije na državnom nivou definitivno je ostao bez parlamentarne većine u Zastupničkom domu Parlamentarne skupštine BiH. Opozicione političke stranke u najvišem organu zakonodavne vlasti trenutno imaju 23 zastupnika, a vlast samo 19.

Ostaje upitno koliko će se procesi unutar zakonodavne vlasti odraziti na funkcionisanje kompletnog saziva izvršne vlasti s obzirom na to da SDA, HDZ BiH, SBB i Savez za promjene definitivno nemaju dovoljno ruku da u Parlamentarnoj skupštini BiH usvajaju materijale koje upućuje Vijeće ministara BiH.

Osipanje nekadašnje parlamentarne većine počelo je nakon što su zastupnici Sadik Ahmetović, Salko Sokolović i Senad Šepić napustili Klub SDA u Zastupničkom domu Parlamentarne skupštine BiH i formirali Klub Nezavisnog bloka.

Nakon toga nastavljen je proces osipanja parlamentarne većine tokom kojeg su Klub SDS-a u Zastupničkom domu Parlamentarne skupštine BiH napustili Jovan Vukovljak i Đorđo Krčmar koji su se priključili Demokratskom narednom savezu (DNS), a koji zajedno sa SNSD-om čini parlamentarnu većinu u Narodnoj skupštini Republike Srpske.

Zbog žestokih političkih turbulencija u Tuzlanskom kantonu, a koje su uslijedile nakon odluke Predsjedništva SDA da uvede Povjereništvo u Kantonalni odbor SDA u Tuzlanskom kantonu, Klub zastupnika SDA u Zastupničkom domu Parlamentarne skupštine BiH danas je napustio i Safer Demirović.

On je parlamentarcima jasno poručio kako će svoje političko djelovanje nastaviti kao nezavisni zastupnik, a o čemu će pismenim putem obavijestiti i Kolegiji Zastupničkog doma PSBiH.

Koalicija SDA, HDZ BiH, SBB i Savez za promjene trenutno u Zastupničkom domu Parlamentarne skupštine BiH ima samo 19 zastupnika dok opozicone stranke SDP, DF, SNSD, A-SDA, BPS, Nezavisni blok, DNS, HDZ 1990 zajedno s Demirovićem imaju čak 23 zastupnika.

Da stvar bude komplikovanija, pojedine političke stranke (poput SBB-a koji čini parlamentarnu većinu i u skladu s tim snosi odgovornost za stanje u zemlji) ponašaju se kao da su dio opozicije, a ne vlasti.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: SDA

Post Postao/la krhan » 13 mar 2018 15:54

Na izborima dajem njima glas iako nisam sdaovac.

Guraju me u tu stranku.

Kad oduzmem i saberem i analiziram sve to najbolji izbor je opet na kraju sda.

Ovi koji su napustili sda za njih sam u pocetku imao simpatiju medjutim sam se brzo okahrio i vidim da je to kukavicje jaje za nas Bosnjake.

Pa pogledajmo realno. sta ce nama Bosnjacima milion stranki. Pa mi smo sad ko razbijena casa.

Nas ima 4 kategorije ljevicari desnicari izdajice i oni koji ne glasaju a kukaju.

Vidjeli smo neki dan manipulaciju sa borcima koja dobro pripremljena intriga protiv nas Bosnjaka slicna onim paljevinama.
Ja sam ubjedjen da se islo na to da ovi borci krenu sa oruzjem i da stvori haos i anarhija kod nas Bosnjaka.

Hvala Bogu pa se nije to desilo.
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: SDA

Post Postao/la amkos » 13 mar 2018 16:18

Ja sam ubjedjen da se islo na to da ovi borci krenu sa oruzjem i da stvori haos i anarhija kod nas Bosnjaka.
I meni je ono sve bilo jako mutno nekidan. :what:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: SDA

Post Postao/la amkos » 13 mar 2018 16:20

Guraju me u tu stranku.
Kako misliš ?
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: SDA

Post Postao/la amkos » 13 mar 2018 16:23

Pa pogledajmo realno. sta ce nama Bosnjacima milion stranki. Pa mi smo sad ko razbijena casa.
Tačno !!! :respekt:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: SDA

Post Postao/la krhan » 13 mar 2018 19:17

amkos je napisao/la:
Guraju me u tu stranku.
Kako misliš ?
Nisam clan niti jedne stranke. Gledam prvo u insana kojem bih dao glas.

Imo sam dosta simpatije prema asda ali nevjerujem da ce pobijediti i kao sto sam vec napiso oduzmi saberi najbolja opcija je sda i sa svim svojim mahanama.

Samo da nedodje scepo i njegova stranka na vlast.
:vomit:
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
sema
Član
Postovi: 355
Pridružen/a: 08 okt 2013 21:19

Re: SDA

Post Postao/la sema » 13 mar 2018 20:05

Ma najbolji su Pokret demokratske akcije (PDA) treba za njih realno glasati

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: SDA

Post Postao/la Zmaj » 13 mar 2018 20:18

sema je napisao/la:Ma najbolji su Pokret demokratske akcije (PDA) treba za njih realno glasati
Ko su ti? :what:
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: SDA

Post Postao/la krhan » 13 mar 2018 21:13

Zmaj je napisao/la:
sema je napisao/la:Ma najbolji su Pokret demokratske akcije (PDA) treba za njih realno glasati
Ko su ti? :what:
Ma to je banda okupljena oko bandita kukica
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

atif
Član
Postovi: 6218
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: SDA

Post Postao/la atif » 14 mar 2018 11:10

Kako god vidjelo se sad ko je glasao u sarajevskom parlamentu i kome je bio dovoljan poziv jednog ambasadora da progura neistine.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: SDA

Post Postao/la Zmaj » 14 mar 2018 23:21

hamza je napisao/la:Kako god vidjelo se sad ko je glasao u sarajevskom parlamentu i kome je bio dovoljan poziv jednog ambasadora da progura neistine.
Glasalo se o cemu?
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: SDA

Post Postao/la amkos » 14 mar 2018 23:24

Zmaj je napisao/la:
hamza je napisao/la:Kako god vidjelo se sad ko je glasao u sarajevskom parlamentu i kome je bio dovoljan poziv jednog ambasadora da progura neistine.
Glasalo se o cemu?
Mislim da @hamza misli na glasanje o promjeni naziva škole "Mustafa Busuladžić" u Dobrosevicima u Sarajevu.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: SDA

Post Postao/la Zmaj » 14 mar 2018 23:39

amkos je napisao/la:
Zmaj je napisao/la:
hamza je napisao/la:Kako god vidjelo se sad ko je glasao u sarajevskom parlamentu i kome je bio dovoljan poziv jednog ambasadora da progura neistine.
Glasalo se o cemu?
Mislim da @hamza misli na glasanje o promjeni naziva škole "Mustafa Busuladžić" u Dobrosevicima u Sarajevu.
I ko je kako glasao?
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: SDA

Post Postao/la amkos » 14 mar 2018 23:49

Zmaj je napisao/la:
amkos je napisao/la:
Zmaj je napisao/la:
Glasalo se o cemu?
Mislim da @hamza misli na glasanje o promjeni naziva škole "Mustafa Busuladžić" u Dobrosevicima u Sarajevu.
I ko je kako glasao?
Imaš ovdje na forumu negdje, postavljao je @hamza nedavno. Mislim da je bilo 18:5 u korist DA. Da se promjeni naziv škole. Gledao sam uživo na TVSA, pola sale bilo prazno. Ostali su samo neki iz SDA i ovih koji su glasali za NE.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Odgovorite