☑ Pravila foruma i savjeti

SDP

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: SDP

Post Postao/la Bosni » 07 jan 2016 15:20

http://www.klix.ba/vijesti/bih/sdp-bih- ... /160107080
SDP BiH: Imenovanje Sebije Izetbegović je početak stvaranja bliskoistočnog modela vladavine

SDP BiH ističe da je imenovanje Sebije Izetbegović definitivna potvrda politike SDA i trenutne vlasti, kojom se u BiH želi uspostaviti bliskoistočni model vladavine desetak porodica nad svim i svačim.

"To je bio i ostao jedini cilj SDA, a sva priča o reformama i borbi za građane ovim potezom sahranjena je za sva vremena", stoji u saopćenju.

Ova politička stranka smatra da je imenovanje supruge Bakira Izetbegovića, predsjednika SDA i člana Predsjedništva BiH, prst u oko svih građana BiH i nasilje nad svim procedurama i zakonima koji, prema mišljenju SDA, važe za sve osim za Izetbegoviće i kastu okupljenu oko vrha ove stranke.

"Podsjećamo javnost da je Vlada FBiH nezakonito imenovala Upravni odbor UKCS-a u čiji sastav su imenovani ljudi sa jedinim zadatkom da što prije na mjesto direktora postave Sebiju Izetbegović. Javni konkurs za poziciju direktora, koji je objavljen od strane nezakonitog Upravnog odbora, također je bio protivan zakonu i napisan je isključivo kako bi se na njega mogla prijaviti Sebija Izetbegović, koja je uostalom i bila jedini kandidat", navode iz SDP-a.

Dodaju da je ovim potezom vlast predvođena SDA-om svrstala BiH na svjetsko dno takozvanih zarobljenih država u kojima vladajuća elita radi šta i kako hoće, dok svi ostali imaju pravo samo na ono što im ta elita dozvoli.

“Ovo imenovanje samo će podstaknuti odlazak mladih iz BiH jer se takvo društvo, svojstveno diktaturama trećeg svijeta, želi nametnuti i u BiH. Upozoravamo javnost da je sljedeći potez koji planira uraditi vlast deset porodica uništavanje sarajevske Opće bolnice dr. Abdulah Nakaš, kako bi u jedan njen dio smjestili Vladu FBiH, a u drugom izgradili super luksuzni hotel i to novcem svojih strateških partnera, čije porijeklo nikada nije utvrđeno”, upozoravaju iz SDP-a.

Ističu da je odbrana Opća bolnice od “pipaka SDA hobotnice i uništavanja zbog hirova megapohlepnih porodica, pitanje odbrane vrijednosti bh. društva i prava građana da žive u društvu u kojem će vladati zakon, a ne zakon deset porodica okupljenih oko dinastije Izetbegović”.

“SDP će nastaviti političku borbu protiv ovakve vlasti i ovakve politike, te pozivamo sve progresivne političke snage, nevladine i druge organizacije, kao i sve građane da zajedno istrajemo u borbi protiv stvaranja SDA kalifata u BiH, čiji građani zaslužuju i žele društvo jednake šanse”, zaključeno je u saopćenju.
Borba protiv korupcije je uredu, ali ovaj način izražavanja je četnički.

1. "stvaranja bliskoistočnog modela vladavine"
2. "kao i sve građane da zajedno istrajemo u borbi protiv stvaranja SDA kalifata u BiH"
3. "svojstveno diktaturama trećeg svijeta, želi nametnuti i u BiH."

Ovo smrdi na islamofobiju i rasizam. Pripisivati oligarhiju bliskom istoku je čisti rasizam. Koristiti izraz Halifat da bi opisao korupciju u SDA je islamofobija. To je očigledno postalo novi "tamni vilajet" kod islamofoba na Balkanu.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: SDP

Post Postao/la ABen » 07 jan 2016 16:32

Bosni je napisao/la: Borba protiv korupcije je uredu, ali ovaj način izražavanja je četnički.

1. "stvaranja bliskoistočnog modela vladavine"
2. "kao i sve građane da zajedno istrajemo u borbi protiv stvaranja SDA kalifata u BiH"
3. "svojstveno diktaturama trećeg svijeta, želi nametnuti i u BiH."

Ovo smrdi na islamofobiju i rasizam. Pripisivati oligarhiju bliskom istoku je čisti rasizam. Koristiti izraz Halifat da bi opisao korupciju u SDA je islamofobija. To je očigledno postalo novi "tamni vilajet" kod islamofoba na Balkanu.
Tacno tako, slazem se sa ovim sto si na pisao. Strasnja naroda i podjela Bosnjaka. Komunjare su to.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: SDP

Post Postao/la Abidaga » 08 jan 2016 18:13

Bosni je napisao/la:http://www.klix.ba/vijesti/bih/sdp-bih- ... /160107080

“Ovo imenovanje samo će podstaknuti odlazak mladih iz BiH jer se takvo društvo, svojstveno diktaturama trećeg svijeta, želi nametnuti i u BiH..
Titoisti mrze zene. Suljagic je svoju mlatio cak dok je bio ministar. A zene cine 50% glasaca. Zato svi crveni sada strahuju od bosanske Hillary Clinton koja bi jednog dana mogla postati glavni kandidat SDA za predsjednistvo BiH.

Avatar
ljiljan89
Član
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 feb 2013 14:04
Lokacija: Sarajevo

Re: SDP

Post Postao/la ljiljan89 » 08 jan 2016 19:12

Sto SDP sada glumi patriotsku stranku.. na sve strane: Ne damo Bosnu! :rofll:
Bog Bosna i Bošnjaci

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: SDP

Post Postao/la Bosni » 06 mar 2016 05:15

F2lEfNQT52I

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: SDP

Post Postao/la noel malcolm » 08 mar 2016 22:27

Crveni Kmeri su historija.
Umire im izborna baza masovno tj.mjesoviti brakovi i srpski/hrvatski urbani ostaci.
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
The Destroyer
Član
Postovi: 277
Pridružen/a: 22 jan 2016 00:46

Re: SDP

Post Postao/la The Destroyer » 09 mar 2016 01:26

noel malcolm je napisao/la:Crveni Kmeri su historija.
Umire im izborna baza masovno tj.mjesoviti brakovi i srpski/hrvatski urbani ostaci.
Volio bih da si upravu, ali nisi. Među mladim generacijama ima ogroman broj crvenih kmera.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5487
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: SDP

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 09 mar 2016 08:44

Iskreno, mislim da je dobro da postoji danas BAREM NEKO ko se oglašava u patriotskom smislu jer SDA i SBB su bili pucali od patriotizma dok nisu dobili izbore pa danas kad se skuplja Ravnogorski pokret u BiH i jedni i drugi šute ko kurve i ne smiju pisnuti da se radi o četnicima - koji jesu teroristička organizacija.

I oni su bili dvolični u svom patriotizmu, tako da mislim da je dobro da Crveni sada govore upravo ono što bi se trebalo govoriti, ali niko nema muda da to kaže. Oni, drugim riječima, igraju jako bitnu ulogu danas. Nek SDA i SBB znaju da ako nastave popuštati Škutorima i Vlasima, da ima alternativa njihovoj igri. Možda ne savršena. Možda ne idealna. Ali ko god želi da razvali ili jedne ili druge dušmane moje zemlje, imaće moj glas.
Samo BiH.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: SDP

Post Postao/la ABen » 09 mar 2016 10:18

BosnjackaHercegovina je napisao/la:Iskreno, mislim da je dobro da postoji danas BAREM NEKO ko se oglašava u patriotskom smislu jer SDA i SBB su bili pucali od patriotizma dok nisu dobili izbore pa danas kad se skuplja Ravnogorski pokret u BiH i jedni i drugi šute ko kurve i ne smiju pisnuti da se radi o četnicima - koji jesu teroristička organizacija.

I oni su bili dvolični u svom patriotizmu, tako da mislim da je dobro da Crveni sada govore upravo ono što bi se trebalo govoriti, ali niko nema muda da to kaže. Oni, drugim riječima, igraju jako bitnu ulogu danas. Nek SDA i SBB znaju da ako nastave popuštati Škutorima i Vlasima, da ima alternativa njihovoj igri. Možda ne savršena. Možda ne idealna. Ali ko god želi da razvali ili jedne ili druge dušmane moje zemlje, imaće moj glas.
Nazalost i jedni i drugi pricaju kad su opozicija i nisu u vlasti. Cim dobiju izbori odmah prestaju patriotski uzvici od svih. Vidjeli smo SDP na proslim izborima kad su imali vlast, surovali su sa Dodikom i postavljali ustase i cetnike na pozicije i prodavali Bosnu.

Nema tu alternative prave. Mislim da se ovdje svi mozemo sloziti, osim sa nekim koji su zadrte stranacke ulizice.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

atif
Član
Postovi: 6224
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: SDP

Post Postao/la atif » 09 mar 2016 14:26

noel malcolm je napisao/la:izbrisano
Noele brate sta te bocnu - de malo predahni, kahvu popij :)
Unutra ili vani nikome od nas nije svejedno sta se dogadja sa drzavom i nasim narodom.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: SDP

Post Postao/la amkos » 09 mar 2016 14:32

noel malcolm je napisao/la:izbrisano

Volim realne komentare, bez obzira koliko bili gorki. :respekt: :respekt: :respekt:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: SDP

Post Postao/la ABen » 09 mar 2016 14:55

amkos je napisao/la:
noel malcolm je napisao/la:izbrisanoquote]


Volim realne komentare, bez obzira koliko bili gorki. :respekt: :respekt: :respekt:
Nema ovo sa realnoscu nista, ovo su samo debilni komentari.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5487
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: SDP

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 09 mar 2016 15:10

noel malcolm je napisao/la:Nije isto gledati politicku scenu BiH iznutra i trpiti direktne posljedice nerada nasih politicara.
Puno lakse je biti vani i srati po svemu sto ti se ne svidja, bez bojazni da ce tvoje rijeci imati posljedice.
Sta god da da se desi kod nas u BiH, dijasporcima nece nista faliti, zato mogu beskonacno srati i govoriti treba ovo, treba ono...
Vratite se ovdje i ucestvujte u pravom zivotu, a ne kao sto pojedinci cine glumite zestoke internet ratnike koji o svemu imaju ispravno misljenje, a debelo sakriveni iza tastature u raznim inostranstvima.
Pojedinci se razumiju maltene u sve, i drzavu bi bili sposobni voditi po svom misljenju.
Dodjite u Doboj i iznesite svoje misljenje ispred Konzuma ako imate muda!
Noele,

Nekoliko puta iznosiš ovaj stav, koji naravno imaš pravo držati, ali ne mislim da si potpuno korektan prema nama iz dijaspore, pa bih te zamolio da me samo saslušaš pa ti onda nastavi misliti kako god želiš.

Prvo, u pravu si da nije isto gledati BH situaciju iznutra i sa izvana, i ti to misliš u kontekstu da je lahko tuđom čunom draču mlatiti. I s te tačke gledišta si u pravu, ako se zaista radi o tome. Jer to bi značilo da je BiH dijasporcima nevažna a tebi važna, da dijasporcima ona ništa ne znači a tebi znači, pa onda oni nemaju ništa da izgube kad "seru" kako ti kažeš.

Ali da li je to stvarno tako? Koliko su novca samo uložili ljudi iz dijaspore u BiH u zadnjih 20 godina? Zašto taj novac nisu uložili tamo gdje žive? Da li ti ulažeš svoj novac u nešto što ne smatraš u neku ruku svojim? Ili ulažeš u svoj biznis, svoju kuću, poduhvate svoje familije ili rodbine? I ne samo novac, gdje su potrošeno vrijeme u BiH, ili još bolje uloženo vrijeme u BiH.

Zar ti misliš da je otići u BiH za mene odmor? Odmor je Španija, Meksiko, Tajland, Maroko, Turska. To je odmor. Bosna je dom. Ja sam i živio i radio i odmarao na 4 kontinenta i vjeruj mi da BiH nije moja destinacija za odmor pa opet svaki godišnji iskoristim dole ako ikako mogu. A pitaj sebe malo zašto bi to radio?

Plus, to tvoje stanovište da nije isto gledati političku iznutra i sa izvana, ima i još jedan dodatan problem, a to je da nije uvijek pogrešno gledati stvari iz šire perspektive. Na primjer, nije isto gledati događanja unutar biološke ćelije iznutra iz ćelije i sa stanovišta mikroskopa udaljenog nekoliko mikrometara od nje - u stvari ovo drugo je bolje. Nije isto gledati geografsku kartu na školskoj tabli sa 10 cm distance i sa 2 metra. Isto ko što nije isto gledati političku situaciju u zemlji sa stanovišta i sa iskustvom SAMO iz te zemlje i kad imaš lično iskustvo i iz te zemlje (donekle, jer većina dijaspora a koja diskutuje o BiH i dolazi u nju često pa zna, dok oni ostali niti dolaze niti ih briga za političku scenu u njoj) a i iskustva iz drugih zemalja gdje su ti dijasporci vidjeli neke druge solucije i druge načine rješavanja problema koji mogu biti aplicirani i kod nas, što tim ljudima daje neke nove ideje koje možda neko ko živi u BiH nije vidio jer se dole nisu desili. Razne perspektive su jako korisne kad se poštuju i mogu riješiti mnogo problema.

Uz to, tvoj stav da se ovdje isključivo radi o mlaćenju drače tuđom čunom je zasnovan na pretpostavci da mi koji o ovome pričamo iz dijaspore to radimo jer nam je dosadno ili nemamo pametnijeg posla. Ispred moje hotelske sobe sada, ovdje na poslovnom putu gdje jesam, je bazen sa odličnom vodom, palminim drvećem, i prelijepom klimom. Reci onda ti meni, a zašto sam ja ovdje sada čitajući o BiH, umjesto da iskoristim mali predah na poslu od par sati da se kupam i sunčam ako meni BiH i dešavanja u njoj nisu interesantnija i važnija bazena i sunca? I zašto sam ulagao u kuću i auto u BiH, kad sam te pare mogao trošiti na sebe ovdje? Zašto gubiti vrijeme na ovakvo nešto kao diskusija o BiH ako je BiH tvoja, a nije moja, i ako ja tu nemam šta izgubiti pa mi svejedno kako je u BiH? Jer ja imam mnogo opcija - pa zašto baš biram ovu? I da li je tvoja pretpostavka ispravna?

Tvoj stav o dijasporcima koji su politički aktivni u BiH je malo ponižavajući, zar ne? A i baziran se na logici da to nema veze samnom jer ne živim dole. Pa zar je živjeti negdje jedini razlog zašto te to može interesovati. Ne živiš ni ti u Sarajevu, pa da li je fer reći da tebe onda nije briga šta se sa Sarajevom desi?

Istina je da ti dole živiš i da je tebi teže tu nego meni ovdje - naravno - ali da li je stvarno istina da ono što ja ili neko drugi iz dijaspore govori je bazirano na nekoj sadističkoj zabavi gdje samo ti možeš biti povrijeđen ako opet pukne, a ne iskrenom razmišljanju samo sa drugog stanovišta zasnovanom na iskustvima po svijetu, koja mogu biti korisna? I da li je fer pretpostaviti da mene nekako nije briga za posljedice a tebe jeste, ili da ja ne govorim ovo što govorim zato što to mislim bazirano na mom iskustvu umjesto nekom hiru zasnovanom na logici "nije moja guzice u pitanju i ako pukne neće meni ništa biti"?

Mislim da si ti posebno i suviše inteligentan da ne znaš tačne odgovore na ta pitanja.
Samo BiH.

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: SDP

Post Postao/la noel malcolm » 09 mar 2016 15:38

Vrijedjanje
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: SDP

Post Postao/la ABen » 09 mar 2016 15:50

Ne da mi se spustati na tvoj nivo i sa tobom raspravljati. Ali necu ni tvoje salonske price ovdje trpiti.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: SDP

Post Postao/la Jack » 09 mar 2016 16:09

Noele.Ovo je forum a ne blog gdje mozes da psujes kome hoces.Ako nemas dovoljno razuma pa da vrijedjas neciju mater.Ne trebas ni da dolazis ovdje.Ovo ti je upozorenje.Vrijedjanje necije familije necu tolerisati
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5487
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: SDP

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 09 mar 2016 16:22

Svi loptu na zemlju.

Ovo je primjer Bošnjačke eksplozivnosti i netaktičnosti koja nas je uvijek ukopavala u svemu. Sad bi trebali da se vrijeđamo ili baniramo a sve to nama kao zajednici škodi. Nije ovo dobro za nas i zamolio bi vas sviju da spustite loptu na zemlju i da pričamo smireno.
Samo BiH.

Avatar
Zenicaninn
Član
Postovi: 1075
Pridružen/a: 27 okt 2013 23:03

Re: SDP

Post Postao/la Zenicaninn » 09 mar 2016 16:22

Ovakve jeftino verbalno vrijedanje nebi se nikad nadao od Noela.

Neznam cemu ovolika frustracija na Dijasporu ali me podsjeca na istu frustraciju ili mrznju kao na sandzaklije koji potica valjda iz istog razloga. A to je sto ne zive u Bosni pa i nemaju pravo da indentificirau, interesuje ili opcenito pravo na nju.

Zuvisno je govoriti kakav znacaj dijaspora ima za BiH ali ipak
- dijaspora je postala sve veci i snazinije ekomiski motor za BiH i postat ce aBd jos veci
- poplave su upravo pokazala kakvu ulogu igra dijaspora za nas, a ista stvar ce nam pomoci ne samo vremenskim nepogodnostima nego i ratnim.
- dijaspora je jedna veliki svijetski lobi za nas. Jedan primjer od milion je Aida Hadžialić ministrica Svedska. Ja se nadam da cemo u buducnosti imati sve vise obrazovanije dijaspore i vise poduzetnike medju njima.

Sva danasnja postignuca koji Jevriji imaju to je njihova dijaspora zasluzna. Njih nema ni mozda 15 milliona u Izraela a ko da ih ima milijardu.

Dijaspora je upravo jevrejska rijec. Informisiti ste o tome. Svjetska dijaspora je sve sto jevreji danas imaju i sto ih cini svjetskom silom.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَـنِ الرَّحِيمِ

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

لاَ يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُواْ مَا بِأَنفُسِهِمْ

“Allah neće promijeniti stanje jednog naroda sve dok taj narod ne promijeni samoga sebe!” (Er-Ra’d, 11.)

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: SDP

Post Postao/la Jack » 09 mar 2016 16:35

Neznam cemu ovolika frustracija na Dijasporu
I ja.Jedno je rasprava.Rasprava i drugacije misljenje.Drugo je psovanje necije matere.To nema veze s temom,i jedino degradiras samog sebe radeci to.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: SDP

Post Postao/la ABen » 09 mar 2016 17:19

Ja necu tolerisati salonske price i propagande koji se na klixu tolerisu, ovdje o dijaspori, Sandzaklijama i svim drugim Bosnjacima. Niko ovdje nece Bosnjacima gdje god bili zabranjivati da vide Bosnu kao svoju maticu i da diskutuju o tome.

U ostalom dok god sam drzavljanin Bosne, glasam u Bosni, imam nekretnine u Bosni, imam rodbinu u Bosni. Dotad cu i komentarisati desavanja u Bosni kao i svi ostali ovdje na forumu iz dijaspore. A njih je 90% na forumu i sigurno nece se ovdje zabranjivati dijaspori da prica o svjoj domovini. U ostalom, ovaj forum i portal je napravaljen od dijaspore koja kupi podatke, knjige, angazuje se i dosta vise toga.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Odgovorite