☑ Pravila foruma i savjeti

Body Building

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40865
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Body Building

Post Postao/la Jack » 13 apr 2015 23:37

Nekad sam vise trenirao.Nekad manje.Nekad sam vise zelio.Nekad manje.Sta se moze

Prije par dana uspio sam da dignem 225 lbs 18 puta.Skoro 19 puta.Body Building mi je pomoc kroz moje frustracije od portala nadalje.Mislim.Kad sam sam s tegovima.Osjecam se bolje

Inace moj personal best je oko 340 tak poundi.Ili nesto preko 150 kila.Da

Jackhabija je malo veci igrac :respekt:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Body Building

Post Postao/la amkos » 16 maj 2015 00:08

Koristis li hemiju Jack ?
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40865
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Body Building

Post Postao/la Jack » 16 maj 2015 00:11

:fes: :fes: :fes:

Ne,ne koristim steroide
I dizem tek 2 put 315 lb.Sto je impresivno,ali daleko od onog

I jos nesto.Pa,ima dosta ljudi koji koriste steroide,pa cak i sintol.Ja to ne uzimam.Probam sto bolje da sredim.A,da uzimam.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7334
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Body Building

Post Postao/la Drina » 16 maj 2015 20:25

Ja trcim redovono i radim sklekove. Mogu odradi i po par stotina sklekova u komadu. Sjedim u kancelariji na poslu cijeli dan i poceo sam raditi sklekove kako bih ucvrstio leda i onda pocnes sa 15-20 sklekova i onda iz dana u dan radis sve vise vise...


Inace ovaj lik je zivotinja. Cista snaga. uz to je vegeterijanac

RFPsvF3UOdo
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7334
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Body Building

Post Postao/la Drina » 16 maj 2015 22:28

I to je puno. Vecina ljudi ne moze uraditi 15 sklekova.

Dosta zavisi od same grade tijela. Neko je krupan to jeste ima krupne kosti i masivan je prirodno i njemu je teze raditi sklekove. Neko je mrsaviji i onda mu vise odgovara trcanje dok ne moze puno postici u dizanju tegova.


Onda sve zavisi sta zelis postici. Ako zelis da dobijes snagu i da mozes dizati veliku kilazu onda moras imati i masivnost. Pogledaj one sto se takmice za najjaceg covjeka na svijetu. Svi imaju 120kg+ a najvise oko 150kg. To je logicno jer da bi podigo veliku kilazu i sam moras biti tezak. Moras ubacivati kile i kile hrane na dan u sebe.

Vecina ljudi ipak radi na tome da budu fit i da im se vide misici.

Inace evo naseg kandidata. Ne znam kako je prosao.
Najjači čovjek u BiH 9. maja u Novom Sadu brani boje naše zemlje

slika


http://www.nap.ba/new/vijest.php?id=10483
Najbolje rezultate Arnaut je osvojio 2013. godine u Kini, kada je od 32 zemlje ušao u top 15 najjačih ljudi svijeta. Bio je to njegov prvi susret sa najjačim ljudima svijeta, ali više nego uspješan. U disciplini vuča kamiona od 38 tona, Arnaut je postigao najbolje rezultate. Zastava BiH obišla je cijeli svijet.

Arnaut će se u Novom Sadu takmičiti u nekoliko disciplina. Među njima su nošenje kofera teških 360 kg, povlačenje kamiona ili autobusa od 25 tona, podizanje kamene kugle teške 160 kg, podizanje automobila teškog 1.700 kg te nekoliko drugih zahtjevnih disciplina.

- Ovaj sport je ekstreman. Ukoliko niste spremni ili ukoliko ne pazite, možete se povrijediti pa čak i poginuti – kaže Arnaut.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Body Building

Post Postao/la Abidaga » 31 maj 2015 23:55

Drina je napisao/la:Ja trcim redovono i radim sklekove. Mogu odradi i po par stotina sklekova u komadu. Sjedim u kancelariji na poslu cijeli dan i poceo sam raditi sklekove kako bih ucvrstio leda i onda pocnes sa 15-20 sklekova i onda iz dana u dan radis sve vise vise..
x2 :)

Trenutno ne mogu vise od 50-70 sklekova ali sam danas pretrcao 28 km. Ista taktika kao kod sklekova: svaki put malo vise. Cilj mi je maraton 2016.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40865
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Body Building

Post Postao/la Jack » 01 jun 2015 00:08

Blago se tebi.Ja ne mogu vise od 200 metara da trcim ali mogu i 200 sklekova da uradim.Stas

Super,nadam se da ces moci taj maraton da istrcis

:mashallah:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Body Building

Post Postao/la Abidaga » 01 jun 2015 10:33

Danas 200 metara, sutra 300, itd. Za godinu dana ces moci trcati 10 km ako te koljena ne izdaju.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Body Building

Post Postao/la ABen » 01 jun 2015 11:18

Sve je pitnje tezine tijela, ako neko nabija masu da bi mogao da dignne 200kg na benchu, on nece moci trcati duge staze. To je jednostavno nemoguce. Da bi digao na benchu 200kg, potrebno ti 120-130 najmnje. A ako nisi visok preko 2 metra onda ti nije moguce trcati duze staze sa tom tezinom tijela i dizati preko 150kg na benchu.

Uzmi ruksak i natrpaj sebi 40-50 kg i haj trci 10km, pa mi reci kako su ti koljena i zglobovi. Svak koje trenirao nesto intezivnije zna o cemu pricam i da to nije zdravo. Moras se odluciti za jednu stvar.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Body Building

Post Postao/la Abidaga » 01 jun 2015 17:20

Sve se moze kad se hoce: http://www.guinnessworldrecords.com/wor ... -marathon/
slika
The heaviest person to complete a marathon was Kelly Gneiting (USA) who completed the 2011 Los Angeles Marathon weighing 400 lb (181.44 kg).. Gneiting weighed 400 lb a half hour before the start of the race and had dropped to 396.2 lb by the conclusion. 8-)

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Body Building

Post Postao/la ABen » 01 jun 2015 17:40

Ma to je glupost jarane gledano iz sportskog ugla. ;) Mozes i unistiti lahko svoje zdravlje.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40865
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Body Building

Post Postao/la Jack » 02 jun 2015 05:00

Ja kad sam imao 72 kile,nisam mogao da trcim vise od 400 metara.Imam prosireno srce,jednostavno ako ne dobijem novo srce ili pluca.Nema sanse

Ima slucajeva,kazem.Ima slucajeva poput ovog debelog,koji ima 180 tak kila.Masalah i uspio je da pretrci maraton ali neki ljudi jednostavno ne mogu

Iako ja bih volio 800 metara da mogu.Ahhh

8-)
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7334
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Body Building

Post Postao/la Drina » 06 jun 2015 14:53

Ja sam imao odlicnu gradu za trcanje i bio sam dobar u tome. Medutim igrao sam fudbal i povrijedio ligamente u lijevom koljenu. Malo je falilo da idem na operaciju ali umjesto toga, nosio sam kao zavoje za ucvrstivanje koljena, mjesecima....

Danas izbjegavam forsiranje. Trcim redovno ali nakon duzeg napora osjetim "zamor u koljenu". Osjetim da zglob ne radi isto kao na desnoj nozi... Onda stanem.

Inace ako nemas slicnih problema, trcanje, se mozes baviti cijeli zivot.


A plivanje je najbolji sport " za klesanje tijela". Ako si redovan tu mozes da dobijes misice i stav bolji nego da treniras svaki dan u teretani. Pogotovo da razvijes ramena i dobijes sirinu. Samo tu treba vrema. Dok dodes do bazena, spremis se plivas, raspremis, vratis kuci.... trebaju sati. Plus ako radis onda ne mozes stici na vrijeme dok je bazem otvoren.
Zadnja izmjena: Drina, dana/u 06 jun 2015 18:08, ukupno mijenjano 2 puta.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Body Building

Post Postao/la ABen » 06 jun 2015 15:46

Zato je 30 minuta plivanja kao 2 sata u teretani. tamo isto odes zagrijes se 20-30 minuta trcanjem ili necim drugim. Ionda dok uradis 1-2 grupu misisca, prodje 2 sata. A plivanje trenira cijlo tijelo. Meni se svidja sto kroz plivanje ako pocens od malena dobijes trokut ledja i ramena se rasire.

slika

A i veslanje nije lose tu isto treniras cijelo tijelo a i dobijes trokut kao kod Body building.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7334
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Body Building

Post Postao/la Drina » 06 jun 2015 18:15

Da. Plivanjem upravo dobijes trokut. Siroka ramena i prsa. Ma nabildas cijelo tijelo. P
Ali kao sto rekoh. Meni je to prekomplikovano jer tesko je uhvatiti vrijeme nakon posla. Jedino subotom ali i tad se ima precih stvari.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7334
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Body Building

Post Postao/la Drina » 06 jun 2015 20:17

Jos jedna pozitivna stvar plivanja je i ta da nema teskih povreda kao u drugim sportovima. Nema sokova i bolje je za zglobove.

Igrao sam fudbal u klubu kada sam imao 12-16 god i sam se ne sjecam koliko sam povreda imao. Jos je to bila kromprir liga gdje se nije imalo niti sta dobiti ni sta izgubiti. Ali fizicki kontakti su cesti i jednostavno se povrede ne mogu izbjeci.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Body Building

Post Postao/la amkos » 06 jun 2015 21:20

Ma plivanje najbolje opusta, ali se tesko nakaniti. Bar meni. Prvo treba naci vremena, pa spremi se, raspremi, dok dodjes do kuce.. Bas sto je Drina pricao.
Ali da plivanje opusta, to stoji.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Body Building

Post Postao/la krhan » 06 jun 2015 21:31

A uz to još okupan in san ne tukne :mrgreen: :lool:
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40865
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Body Building

Post Postao/la Jack » 09 jun 2015 02:49

Radi se o body buildingu
Ne plivanju,ne trcanju i ne bilo cime.Body buildingu.Meni ne smeta tema ''plivanje'' ali drzite se teme.


Imao sam tesku ozlijedu ramena ima 9 godina.Kad mi je puklo isto.Takodjer imao sam i ozlijedu prsa.Tesko je naci dobrog partnera u benchu.Ne radim toliko bench,koliko radim bucice


Cim krene Juli.Pisat cu vise o tome.Jer ocito popisa nece biti ovog mjeseca.Vracam staru snagu sto je dobro.Tad cu imati daleko vise zivaca da pisem o ovome
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Body Building

Post Postao/la amkos » 10 jun 2015 23:13

Ne znam jesam li prije postavljao to pitanje, moraju li se koristiti steroidi kad bildas, ili ne, ili mozes jesti normalno bez da koristis steroide a da dizes dosta lbs.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Odgovorite