☑ Pravila foruma i savjeti

Premijer liga BiH (FUDBAL)

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Premijer liga BiH (FUDBAL)

Post Postao/la amkos » 19 sep 2015 23:28

Sta mislite hoce li Velez ispasti iz Premijer lige BiH ?

Vaha Halilhodzic kaze ako ispadnu da se vjerovatno klub gasi ? :roll:

Trenutno lose stoje na tabeli.

Da li i to mnogo stosta pokazuje ?
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Pasha
Član
Postovi: 27
Pridružen/a: 15 maj 2014 00:49

Re: Premijer liga BiH (FUDBAL)

Post Postao/la Pasha » 25 sep 2015 21:59

amkos je napisao/la:Sta mislite hoce li Velez ispasti iz Premijer lige BiH ?

Vaha Halilhodzic kaze ako ispadnu da se vjerovatno klub gasi ? :roll:

Trenutno lose stoje na tabeli.

Da li i to mnogo stosta pokazuje ?
Nažalost, velike su mogućnosti za takvo nešto. Uprava je zakazala, navijači se zasitili laži i obećanja.
Pomaka što se cjelokupne situacije tiče nema u tom finansijskom smislu. Sada su doveli Makedonca
za trenera, nadam se da će se uspjeti trznuti i približite se 11-12 mjestu, a onda je sve moguće.
“Sile koje nasrću na Bosnu umorit će se. Mi se nećemo umoriti.”
Alija Izetbegović, prvi predsjednik BiH <3

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Premijer liga BiH (FUDBAL)

Post Postao/la amkos » 21 nov 2015 17:10

Pasha je napisao/la:
amkos je napisao/la:Sta mislite hoce li Velez ispasti iz Premijer lige BiH ?

Vaha Halilhodzic kaze ako ispadnu da se vjerovatno klub gasi ? :roll:

Trenutno lose stoje na tabeli.

Da li i to mnogo stosta pokazuje ?
Nažalost, velike su mogućnosti za takvo nešto. Uprava je zakazala, navijači se zasitili laži i obećanja.
Pomaka što se cjelokupne situacije tiče nema u tom finansijskom smislu. Sada su doveli Makedonca
za trenera, nadam se da će se uspjeti trznuti i približite se 11-12 mjestu, a onda je sve moguće.

Sve su sanse da Velez ispada iz lige ove godine. U 16. Kola nemaju ni 10 bodova. A 6 klubova ispada iz Lige.

Sramota zaista, Zrinjski medju prva tri tima u Ligi. A Velezu malo fali da ispadne iz Lige. :panker: :lool:

Hrvati ce se osiliti u Mostaru.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7338
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Premijer liga BiH (FUDBAL)

Post Postao/la Drina » 15 feb 2016 20:48

Ne pratim previse tu ligu ali par rijeci sto se tice Veleza. Koliko vidim po novinskim clancima u ovih par zadnjih dana u upravi Veleza sve go vlah. Natakarili su i onu petokraku pa sto se tice svega toga onda je mozda i bolje da propadnu. Pa da Bosnjaci naprave neki novi klub u Mostaru sa drugacijim vrijednostima.

Ponekad je bolje dici ruke od necega sto je truhlo.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Premijer liga BiH (FUDBAL)

Post Postao/la amkos » 15 feb 2016 22:15

Mozda si i upravu. Ali je ovo velika sramota. Vjerovatno i ovdje kumuju korupcija, lopovluk i slicne rabote.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7338
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Premijer liga BiH (FUDBAL)

Post Postao/la Drina » 15 feb 2016 23:36

Nisam previse upucen u tu ligu pa pisem na osnovu nekoliko clanaka koje sam procitao.

Evo pogledaj i ovo. Jana na stolu
http://www.klix.ba/sport/nogomet/sudbon ... 60211148#3


Ne znam. Prema meni to je bolesno u korijenu. Bolje da se to pusti i napravi nesto novo sa drugim idealima i ljudima. Kao ovaj iz Hadzica

http://www.basket.ba/ksbih/bih/txt.php?id=96
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Premijer liga BiH (FUDBAL)

Post Postao/la ABen » 16 feb 2016 09:11

Drina je napisao/la:Nisam previse upucen u tu ligu pa pisem na osnovu nekoliko clanaka koje sam procitao.

Evo pogledaj i ovo. Jana na stolu
http://www.klix.ba/sport/nogomet/sudbon ... 60211148#3


Ne znam. Prema meni to je bolesno u korijenu. Bolje da se to pusti i napravi nesto novo sa drugim idealima i ljudima. Kao ovaj iz Hadzica

http://www.basket.ba/ksbih/bih/txt.php?id=96
Tacno i ja tako vidim. Koliko sam ja primjetio/vidio Mostarcima su jedini neprijatelji/problem ustase/rvati. Sve drugo im je ok i previse su tolerantni na ostalo. Fali tu tobe.

Mozda i grijesim. Ali tako meni djeljuje.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Premijer liga BiH (FUDBAL)

Post Postao/la Jack » 19 feb 2016 23:09

Drina je napisao/la:Ne pratim previse tu ligu ali par rijeci sto se tice Veleza. Koliko vidim po novinskim clancima u ovih par zadnjih dana u upravi Veleza sve go vlah. Natakarili su i onu petokraku pa sto se tice svega toga onda je mozda i bolje da propadnu. Pa da Bosnjaci naprave neki novi klub u Mostaru sa drugacijim vrijednostima.

Ponekad je bolje dici ruke od necega sto je truhlo.
Bravo.Nek propadnu.Ko ih jebe.Moj rahmetli dida je 2 godine ispusio zatvora jer je pricao protiv komunjara.Sve je to olos s Muslimansim imenom ko drzi petokraku na grbu
Pljunuo mi je u lice i vrijedja me licno,Mom rahmetli didu su komunjare rekle da stisa ili ga ceka zatvor.On je nastavio da prica

Pa sto ce ta odvratna petokraka u Mostaru danas.Zalosno.Da ih zalim.Ne zalim ih
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5487
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Premijer liga BiH (FUDBAL)

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 24 feb 2016 21:28

Jack je napisao/la:
Drina je napisao/la:Ne pratim previse tu ligu ali par rijeci sto se tice Veleza. Koliko vidim po novinskim clancima u ovih par zadnjih dana u upravi Veleza sve go vlah. Natakarili su i onu petokraku pa sto se tice svega toga onda je mozda i bolje da propadnu. Pa da Bosnjaci naprave neki novi klub u Mostaru sa drugacijim vrijednostima.

Ponekad je bolje dici ruke od necega sto je truhlo.
Bravo.Nek propadnu.Ko ih jebe.Moj rahmetli dida je 2 godine ispusio zatvora jer je pricao protiv komunjara.Sve je to olos s Muslimansim imenom ko drzi petokraku na grbu
Pljunuo mi je u lice i vrijedja me licno,Mom rahmetli didu su komunjare rekle da stisa ili ga ceka zatvor.On je nastavio da prica

Pa sto ce ta odvratna petokraka u Mostaru danas.Zalosno.Da ih zalim.Ne zalim ih

Jack,

Mozda znas nesto o historiji BiH, ali ocito ti historija BH fudbalskih klubova nije jaca strana.

1) Velezu je naziv Radnicko Sportsko Drustvo Velez - sto znaci da je Velez fudbalski klub, ne komunista, nego organizovane radnicke klase, to jest radnickih sindikata - sto su dvije razlicite stvari. To je isto kao porediti radnicke unije u SAD i komuniste. Pa sve one zgrade u Americkim gradovima su gradile (i dan danas grade) unije radnika - to ne znaci da su ih radili komunisti. Sindikati su jednostavno organizovana radnicka klasa koji su se okupili da osiguraju prava radnika, a ciji clanovi mogu biti svi od socijalista do demokrata do komunista do teokrata - kao sto su i bili, osim sto su Komunjare lagale 50 godina da su samo komunisti bili u sindikatima - sto definitivno nije istina.

2) Velezova petokraka je bila simbol kluba od njegovog osnivanja 1922 godine, kao simbol sindikata. Nazalost je da su komunisti imali isti simbol - ali u to vrijeme je ta petokraka obiljezavala i radnicke sindikate koji nisu imali nikakve veze sa komunizmom isto kao i komuniste. A petokraka, sama po sebi i nije tako neobican simbol, sto se moze vidjeti iz brojnih primjera: isto kao sto i zastava Islamske Zajednice BiH ima zvijezdu, ima je i zastava SADa, zastava Porto Rika, dok grb Republike Turske, takodjer ima crvenu zvijezdu petokraku pa to opet ne znaci da su oni komunisti.

3) Godine 1932, Velez Mostar je imao preko 3000 clanova koji su imali clansku kartu Veleza i placali clanarinu klubu. U to isto vrijeme, broj komunista u Mostaru je bio svega oko 100, ako i toliko. E sad ti vidi sam da li je moguce da je to Komunisticki klub, ako velika vecina njegovih clanova nisu komunisti uopste.

4) Brojni uhapseni i osudjeni clanovi Mladih Muslimana su bili navijaci Veleza. Moj djed je bio osudjen kao mladi Musliman i bio je navijac Veleza. Mislim da ta cinjenica, sama po sebi, govori da li se ovdje radi o Komunistickom klubu.


Ne nasjedaj na propaganda niti Ustasku niti Komunisticku. I komunisti i ustase tvrde da je Velez komunisticki klub: ustase zato da bi odvratile anti-komunisticke Bosnjake od njega, a komunjare zato da bi se kitili tudjim perjem. Velez je napravila radnicka klasa i Mostarski sindikat koji jeste sadrzao u sebi komuniste, ali ne samo njih. Vecina ljudi u i oko Veleza nisu bili komunisti. Muhamed Mujic, prvi kapiten Jugoslovenske reprezentacije koji je bio Bosnjak, je bio prva zvijezda Veleza pa nikad nije bio komunista. Kao i mnogi drugi.
Samo BiH.

dennis
Član
Postovi: 460
Pridružen/a: 09 dec 2012 06:46

Re: Premijer liga BiH (FUDBAL)

Post Postao/la dennis » 07 maj 2016 20:50

Zeljo i Sarajevo ostaju kuci.
Sloboda u Europu, dobija ja mislim oko 200 000 eura.
Velez ispada.
Zrinjski prvak.
4 kluba iz RS ispadaju. :zastava:
Siroki u Europu.
==BOSNA==

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7338
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Premijer liga BiH (FUDBAL)

Post Postao/la Drina » 15 maj 2016 19:26

Zavrseno je i ovo prvenstvo. Od 10 klubova koji su opstali u premier ligi samo je jedan iz genocidne tvorevine. A to je Radnik iz Bijeljine. Iduce godine ce im se pridruziti jos jedan i bice 2 kluba iz genocidne tvorevine i 10 iz Federacije.


Sport je biznis i pokazatelj ekonomske moci. Sto veci sponzor to i jaci klub. Ovo ukazuje na to koliko su oni zaglibili u genocidnoj tvoreni. Ispao je i Borac. Inace koliko sam upratio oni su u ogromnim dugovima i klub je pred gasenjem.

Inace paralelu mozemo napravi i sa Belgijom. Zadnjih decenija imamo ekonomski znatno razvijeniju Flamaniju i siromasniju Valoniju. I tu tima imamo max 2-3 ekipe iz Valonije.Ostatak je Flamanija + Anderlecht iz Brisela
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Premijer liga BiH (FUDBAL)

Post Postao/la amkos » 15 maj 2016 19:36

Ovo znaci da su zapadni Mostar i Zrinjski Kalifornija, a Velez i istok Mostara, Valonija. :showoff:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7338
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Premijer liga BiH (FUDBAL)

Post Postao/la Drina » 15 maj 2016 19:56

Imaju jace sponzore. No to ti je "epicentar" katolicanstva u Bosni dok Mostar nije kod Bosnjaka. Tu im je sva politicka i ekonomska moc. To je Banja Luka kod vlaha ili Sarajevo kod nas.
Ali i oni ce gubiti potencijal na duge staze. Prije je bio Brotnjo iz Citluka bio prvak pa je "nestao". Pa bili su tu i Posusje i Orasje pa su "nestali"...

S gubitkom "mase" ce se gubiti i njihov potencijal.

Isto je bilo sa ekonomijom. Vidis i sam da firme koje kontrolisu nasi ljudi preuzimaju trziste. Od Binga, Hife pa nadalje.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40874
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Premijer liga BiH (FUDBAL)

Post Postao/la Jack » 16 maj 2016 02:22

Drina svake godine ulaze 2 tima u Premijer ligu.Jedan iz krmetnjaka,drugi iz Federacije

Federacija najvjerovatnije Jajce,Gradacac ili Visoko

Interesantno za Vitez je da je Hrvatski klub koji igra u Bosnjackom dijelu grada Mahala ili Stari Vitez gdje se stadion nalazi
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7338
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Premijer liga BiH (FUDBAL)

Post Postao/la Drina » 16 maj 2016 10:14

Pa to sam i napisao. Od iduce godine ce biti dva kluba iz genocidne tvorevine.

Sto se tice Viteza. To su nasi dopustili. Citao sam o tome prije par godina.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

dennis
Član
Postovi: 460
Pridružen/a: 09 dec 2012 06:46

Re: Premijer liga BiH (FUDBAL)

Post Postao/la dennis » 18 maj 2016 20:20

Jebiga za utjehu Srbima Radnik osvojio Kup.

Oba sarajevska kuba ostaju bez evrope, tako da Kosevo ovo ljeto moze ugostiti Zvezde Granda. :vomit: :lool: :takoje:
==BOSNA==

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Premijer liga BiH (FUDBAL)

Post Postao/la amkos » 18 maj 2016 21:56

Liga zvana stimanje. Imate dobar clanak na Faktor.ba o nasoj "fudbalskoj" ligi. :bench: :biceps:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

dennis
Član
Postovi: 460
Pridružen/a: 09 dec 2012 06:46

Re: Premijer liga BiH (FUDBAL)

Post Postao/la dennis » 19 maj 2016 01:12

Link?
==BOSNA==

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Premijer liga BiH (FUDBAL)

Post Postao/la amkos » 20 maj 2016 15:24

Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Premijer liga BiH (FUDBAL)

Post Postao/la amkos » 20 maj 2016 15:32

Od 16 klubova 2 lige Jug, čak 12 je hrvatskih koliko ja vidim. Igman, Klis, FK Blagaj i Turbina nisu. Ali bez obzira na sve to Igman iz Konjica je prvi trenutno, 4 kola prije kraja. :goofy:

http://www.nsfbih.ba/stranica/druga-liga-fbih-jug


Ovo dokazuje još jednom da je jako važno imati solidnu (jaku) firmu u određenom gradu ili više njih kako bi i lokalni klub mogao biti uspješan i napredovati. :mrgreen: :gut:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Odgovorite