☑ Pravila foruma i savjeti

Premijer liga BiH (FUDBAL)

Avatar
e-din
Član
Postovi: 1036
Pridružen/a: 19 okt 2012 23:19

Re: Premijer liga BiH 2012/2013 (FUDBAL)

Post Postao/la e-din » 30 okt 2013 16:25

Bosnjak je napisao/la:
amkos je napisao/la:Kuda to ti Agron hodas pa te napadaju ?
Ja mislim da je bio u Jajcu i da je tamo rek'o da je Jajce hrvatski grad.

Neko mu juče reče da bi fasovo da to kaže :lol: Vatandžija meščini.
:gut: :gut: prejako

ili ce biti ovo sto bosnjak kaze ili je Allahova kazna za ono sto prenosi hrvatske lazi :)

u svakom slucaju ako pricas istinu (u vezi noza i ubadanja) argone zelim ti brz oporavak ;)

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Premijer liga BiH 2012/2013 (FUDBAL)

Post Postao/la noel malcolm » 30 okt 2013 19:16

Bosnjak je napisao/la:
amkos je napisao/la:Kuda to ti Agron hodas pa te napadaju ?
Ja mislim da je bio u Jajcu i da je tamo rek'o da je Jajce hrvatski grad.

Neko mu juče reče da bi fasovo da to kaže :lol: Vatandžija meščini.
hahhaahahaha prejako, a možda i istinito

:zastava: :zastava: :zastava:
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Premijer liga BiH 2012/2013 (FUDBAL)

Post Postao/la ABen » 30 okt 2013 19:23

Nemojte spamati da moram brisati. :tutu:
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Premijer liga BiH 2012/2013 (FUDBAL)

Post Postao/la amkos » 30 okt 2013 21:52

Opet Derbi 0:0 ?
Sta reci ?
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Premijer liga BiH 2012/2013 (FUDBAL)

Post Postao/la noel malcolm » 30 okt 2013 22:07

amkos je napisao/la:Opet Derbi 0:0 ?
Sta reci ?
bolje i neriješeno nego da se pitari raduju :mrgreen:
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
ljiljan89
Član
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 feb 2013 14:04
Lokacija: Sarajevo

Re: Premijer liga BiH 2012/2013 (FUDBAL)

Post Postao/la ljiljan89 » 30 okt 2013 22:29

joj sudije pa svaki kontakt svira u korist kitara... krv nije voda, pola sarajeva cetalji, a i sudija iz stocnog dijela sarajeva :D
Bog Bosna i Bošnjaci

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Premijer liga BiH 2012/2013 (FUDBAL)

Post Postao/la amkos » 30 okt 2013 23:34

noel malcolm je napisao/la:
amkos je napisao/la:Opet Derbi 0:0 ?
Sta reci ?
bolje i neriješeno nego da se pitari raduju :mrgreen:
Ja vise mislim na kvaliet derbija, broj golova, penala, crvenih itd.. A toga nema.. Izgleda recesija i u glavama napadaca.. Steta.. Jos jedan derbi bez ijednog gola..
I kako ocekuju da im ljudi dodju na utakmicu, necu sad uinat.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Agron
Član
Postovi: 289
Pridružen/a: 29 mar 2013 12:14
Lokacija: Sarajevo

Re: Premijer liga BiH 2012/2013 (FUDBAL)

Post Postao/la Agron » 30 okt 2013 23:36

Dva šava, preživjet ću. :D

Derbi meni nije bio loš, dobra atmosfera, dosta šansi i finih prodora. Po poluvrijeme je pripalo i jednima i drugima s tim da je Željo imao bolje šanse u prvom. Sudija skandalozan čitavu utakmicu i na kraju šlag na tortu 5 min sudijske nadoknade kada je trebalo mm 7 ili 8, najgore od svega i u sudijskoj nadoknadi je bilo prekida. :roll:

Nakon dugo vremena sam utakmicu pratio iz Vip lože i moram reci da su salon skockali sjajno, a plus hostese :glasses: .
Bošnjak koji nije nacionalista nije ni Bošnjak!

Nama treba nacionalna a ne demokratska fronta!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Premijer liga BiH 2012/2013 (FUDBAL)

Post Postao/la amkos » 30 okt 2013 23:40

Znaci agron nije tako strasno, ja konto ti sa stakom, al nisam te upratio na TV u, iako si bio u lozi.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Agron
Član
Postovi: 289
Pridružen/a: 29 mar 2013 12:14
Lokacija: Sarajevo

Re: Premijer liga BiH 2012/2013 (FUDBAL)

Post Postao/la Agron » 30 okt 2013 23:45

amkos je napisao/la:Znaci agron nije tako strasno, ja konto ti sa stakom, al nisam te upratio na TV u, iako si bio u lozi.
Kažu da sam bio na TV-u, dva mjesta od mene su nekog starca(dvojica su bila) što navija za Želju ispitivali, od njih desno je sjedio moj jaran a desno od njega ja. Irfan Redžepagić sjedio ispod mene.

Noga je dobro, rana je duboka ali bez bitnijih oštečenja mišića. :gut:
Bošnjak koji nije nacionalista nije ni Bošnjak!

Nama treba nacionalna a ne demokratska fronta!

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Premijer liga BiH 2012/2013 (FUDBAL)

Post Postao/la ZV Keli » 31 okt 2013 13:07

ljiljan89 je napisao/la:
Agron je napisao/la:
sajber87 je napisao/la:Zeljo dobija lagano ;)
5 komada u mreži sarajeva. :D
:rofll:

kako su pitari krenuli sa dovodjenjem cetalja

ovaj smiley ce im odgovarati poslije utkmice

:zupe:
A da, nekada ste vi dominirali sa njima u klubu, danas mi, sta ces

Za amkosa odgovor osim sto je Bosnjak dao a to je da FKS nije samo bosnjacki klub kroz historiju bio, danas jeste i navijacki i upravljacki dok igracki nije. Ali nije samo to nego kompleks bi bio davati prefikse, fudbal se igra radi bas te igre ne radi naroda.

Ps Sarajevo je simbol Bosne a time i Bosnjaka i glavni grad i Bosne i svih Bosnjaka svijeta, ne mora dodati to B uostalom ni kao Zeljeznicar, zna se ciji su klubovi i sta predstavljaju.

Ako nista bar u fudbalu u drzavi Bosnjaci dominiraju, FKS I FKZ najbolji klubovi domovine dok je haman igracki reprezentacija sva nasa. :zastava:

Agron
Član
Postovi: 289
Pridružen/a: 29 mar 2013 12:14
Lokacija: Sarajevo

Re: Premijer liga BiH 2012/2013 (FUDBAL)

Post Postao/la Agron » 31 okt 2013 13:11

U postu koji citira ZV Keli piše da sam ja rekao 5 komada u mreži Sarajeva, ko se to igra na ovom forumu!? :evil:
Bošnjak koji nije nacionalista nije ni Bošnjak!

Nama treba nacionalna a ne demokratska fronta!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Premijer liga BiH 2012/2013 (FUDBAL)

Post Postao/la amkos » 31 okt 2013 13:53

Agron je napisao/la:U postu koji citira ZV Keli piše da sam ja rekao 5 komada u mreži Sarajeva, ko se to igra na ovom forumu!? :evil:
I mene interesuje. :what:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Agron
Član
Postovi: 289
Pridružen/a: 29 mar 2013 12:14
Lokacija: Sarajevo

Re: Premijer liga BiH 2012/2013 (FUDBAL)

Post Postao/la Agron » 31 okt 2013 14:58

amkos je napisao/la:
Agron je napisao/la:U postu koji citira ZV Keli piše da sam ja rekao 5 komada u mreži Sarajeva, ko se to igra na ovom forumu!? :evil:
I mene interesuje. :what:
Ti ili Noel, nema treći. :)
Bošnjak koji nije nacionalista nije ni Bošnjak!

Nama treba nacionalna a ne demokratska fronta!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Premijer liga BiH 2012/2013 (FUDBAL)

Post Postao/la amkos » 31 okt 2013 21:03

Agron je napisao/la:
amkos je napisao/la:
Agron je napisao/la:U postu koji citira ZV Keli piše da sam ja rekao 5 komada u mreži Sarajeva, ko se to igra na ovom forumu!? :evil:
I mene interesuje. :what:
Ti ili Noel, nema treći. :)
Pa meni moderiraju postove, kako ću ja ? Ne mora značiti ni da je Noel. Ima još onih koji to mogu učiniti.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
sarajlija
Član
Postovi: 875
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:07

Re: Premijer liga BiH 2012/2013 (FUDBAL)

Post Postao/la sarajlija » 30 nov 2013 17:43

I tako Zeljo opet prvi :huhu:
Hrvatski historicar priznaje da je Tvrtko bio samo osvajac hrvatske zemlje a ne oslobodilac kako se to od nekih drugih prikazivalo https://www.youtube.com/watch?v=PDrx0a2Gx5M

http://www.youtube.com/watch?v=9GiTzVdWX5Q obavezno pogledati

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Premijer liga BiH 2012/2013 (FUDBAL)

Post Postao/la amkos » 30 nov 2013 22:02

Guravo, Velež dobar, ali bezveze gube bodove kući, da nisu izgubili 9 bodova kući bili bi na drugom mjestu. Sarajevo drugo trenutno. Borac pao na 5 mjesto. Itd itd.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Premijer liga BiH 2012/2013 (FUDBAL)

Post Postao/la ABen » 17 mar 2014 14:45

Krah klubova iz RS u Premijer ligi BiH
Pet od šest klubova iz RS-a na dnu tabele Premijer lige BiH
S. J. 17/03/2014 13:53:00
http://www.vijesti.ba/sport/fudbal/2033 ... e-BiH.html

Besparica, loša klupska politika, odlazak mladih igrača i dovođenje nekvalitetnih fudbalera iz zemalja regiona uzrok su što je pet od šest klubova iz Republike Srpske na dnu tabele Premijer lige BiH, smatraju u manjem bh. entitetu.

Klubovi iz Republike Srpske nikada nisu bili gori u fudbalskoj Premijer ligi Bosne i Hercegovine, ispostavilo se analizom novinara Anadolu Agency (AA).

Pet od šest timova iz ovog bh. entiteta u tekućoj sezoni su u donjem dijelu tabele, a društvo im „kvari“ samo NK Travnik iz Federacije BiH. Posljednjeplasirani Leotar iz Trebinja već je jednom nogom u nižem rangu takmičenja, jer su fudbaleri ekipe iz Hercegovine nakon 22 odigrana kola sakupili svega devet bodova. Da je danas kraj šampionata ispao bi i Rudar Prijedor iz RS (19 bodova). Četrnaesti je Travnik sa 20 bodova, a dva više sakupili su Slavija iz Istočnog Sarajeva i Mladost iz Velike Obarske. Radnik iz Bijeljine je na 11. poziciji sa 24 boda. Dakle, u preostalih osam kola pet klubova iz RS borit će se za opstanak, tačnije njih četiri će strahovati za ostanak u PL BiH, jer finansijski i igrački devastirani Leotar teško da može ikome otkinuti i bod do kraja prvenstvenog karavana.

„Za loše rezultate i stanje u klubovima RS ima više stvari. Prva je velika besparica. Priče da se ovdje dobro živi su prazne priče, što pokazuje i stanje na brojnim terenima, tako i fudbalskim. Klubovi su uoči sezone sebi postavili visoke ambicije, pa kako je priliv novca iz gradskih i opštinskih kasa bivao sve manji bili su primorani prodavati svoje najbolje igrače“, istakao je za Anadolu Agency Siniša Trkulja, dugogodišnji novinar iz Banja Luke i jedan od najboljih poznavalaca fudbalskih prilika u BiH.

U klubove ulaze ljudi koji ne znaju kako funcioniše fudbalski kolektiv, smatra Trkulja.

„Ovdje ljudi ne znaju kako voditi politiku kluba. Između ostalog, i zbog toga mislim da će ove sezone iz Premijer lige BiH ispasti dva kluba iz RS“, kazao je Trkulja, dodavši:

„To ko će ispasti u ovom momentu je nebitno. Posebno važno, zbog budućnosti našeg sporta i fudbala, je da država Bosna i Hercegovina mora naći način da riješi status i pitanje klubova, da li kroz ministarstvo sporta ili drugačije… Klubovi više ne mogu funkcionisati kao udruženja građana. To je prevaziđeno svugdje u svijetu. Privatizacija klubova najkonkretniji je način za njihov spas“, mišljenja je Trkulja.

Koliko su inferiorni u odnosu na rivale iz većeg bh. entiteta govori i podataka da su timovi iz RS u tri kola proljetnog dijela šampionata u međuentitetskim duelima osvojili svega osam bodova. Proteklog vikenda u 22. kolu uzeli su dva boda pred svojom publikom, u utakmicama Borac – Velež 0:0 i Slavija – Željezničar 1:1. Isti slučaj bio je i sa prethodnim takmičarskim krugom, s tim da je Mladost remizirala sa Veležom u Mostaru (0:0), a Rudar Prijedor kući odigrao 1:1 sa Čelikom. Najprofitabilnije za klubove iz RS u nastavku prvenstva bilo je 20. kolo. Osvojili su tada četiri boda u susretima sa protivnicima iz Federacije BiH. Slavija je na svom terenu pobijedila Travnik minimalno 1:0, a Radnik je u Bijeljini sa Željezničarom odigrao utakmicu bez golova.

Najbolji klub iz RS u bh. društvu najboljih je Borac. No, Banjalučani, koji su u prvom dijelu sezonu dugo bili lider na tabeli, posustaju. Nisu pobijedili u četiri posljednje utakmice pred svojim navijačima. Da stvar po njih bude gora nisu uspjeli ni gol postići. Od pretendenta na titulu Borac je došao u situaciju da rijetko ko računa na njih u pogledu predstavnika BiH na međunarodnoj sceni za narednu sezonu.

Nekada renomirani klub je u višemilionskim dugovima i prijetilo mu čak i gašenje u nekoliko navrata. Kroz dosadašnje procese licenciranja se provlačio. Borcu je konstantno „mač nad glavom“ zbog dugova prema igračima, uposlenicima, ali i brojnim drugim osobama i firmama sa kojima su poslovali posljednjih godina... Stoga, postavlja se pitanje i da izbore Evropu da li bi Banjalučani bili kadri osigurati licencu za nastup u kvalifikacijama nekog od UEFA kupa.

„Prvenstveno problem je u finansijama, kako možemo čuti u Borcu, ali i u svim drugim klubovima. Mnogi imaju i lošu infrastrukturu, oskudne uslove za rad, te ne mogu imati i dobre rezultate. Mnogo mladih igrača odlazi iz timova, traže inostrane angažmane, a u klubove se dovode fudbaleri iz država okruženja koji su bili višak u svojim matičnim sredinama, tj. ekipama. Nama su kao dobri, ali to koliko su dobri pokazuje i stanje na tabeli“, kazao je za Anadolu Agency Zoran Erbez iz Istočnom Sarajeva, selektor „U-15“ fudbalske reprezentacije BiH.

I na osnovu procjene tržišnih vrijednosti u Premijer ligi BiH, prema podacima uglednog transfermarkta, klubovi iz RS su u „donjem domu“. Najdragocjenijim smatra se Borac čija kompletna ekipa se procjenjuje na 3.450.000 eura, čime su Banjalučani na sedmom mjestu u BiH (Sarajevo 6.975.000 eura, Željezničar 5.150.000, Olimpic 4.775.000, Zrinjski 4.650.000, Široki Brijeg 4.250.000…). Najjeftinije timove u bh. prvom razredu imaju Radnik iz Bijeljine sa 2.150.000 eura i Leotar čiji svi igrači zajedno mogu da koštaju do 2.025.000 eura.

Inače, kompletan igrački kadar 16 timova u Premijer ligi BiH za sezonu 2013/14 vrijedi 55.350.000 eura. Primjera radi, manje koštaju nego li 25 igrača u profi ekipi sedamnaestoplasiranog Livorna (57.650.000 eura) u italijanskoj Seriji A, piše Anadolu Agency.

- Timovi iz RS loši i u Kupu BiH -

I u Kupu BiH timovima iz RS ne cvjetaju ruže. U četvrtfinalu imaju samo jednog predstavnika. Čast im brani novajlija u Premijer ligi BiH Mladost iz Velike Obarske. No, Semberci su u prvoj utakmici na domaćem terenu izgubili od Zrinjskog (0:1), pa su im izgledi za plasman u polufinale itekako smanjeni.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Premijer liga BiH 2012/2013 (FUDBAL)

Post Postao/la amkos » 17 mar 2014 23:11

A Leotar je prop'o ko kauč. Nekad "osvojili" Prvenstvo ove godine vjerovatno ispadaju. Ako se ne desi neko čudo. Jedino im je Borac šansa za Europu, ali i on se pati. Prošlu sa Veležom kući igrali 0-0. :ugeek:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Premijer liga BiH 2012/2013 (FUDBAL)

Post Postao/la ZV Keli » 07 maj 2014 22:59

Tema nije kup ali odavno nismo sta osvojili :mrgreen:. 9 godina od posljednjeg kupa te 7 od posljednje osvojene lige, ali eto mijenjaju se vremena. 8-)

Odgovorite