☑ Pravila foruma i savjeti

Košarkaška reprezentacija BiH

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7335
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Drina » 03 aug 2017 21:15

Ipak. Ovi su mladi i nemaju iskustvo. To je presudno u ovim utakmicama. Pogotovo kada se prelamaju utakmica.

Ovo je ekipa koja se tek stvara. Mladi su. 18-20 godina. Igraju u losim klubovima i fali im vrhunskog takmicenja. Računam da ćemo imati dobru ekipu za 5-6 godina. Pod u slovom da se priključi Nurkic.

Musa je dosta napredovao na mentalnom planu. Prošle godine je dosta solirao pa se zabijao u odbranu. Sad je dosta smireniji. Igra zrelije. I što mi se sviđa lahko iznuditi faul i precizan je iz slobodnih. Malo kao Parker. Parker se uvjek tako izvlačio. Kad nema rješenja onda iznudi faul i onda siguran sa slobodnih.

Ono što me nervira je to da fulaju obično polaganje. Bilo je 7-8 takvih situacija protiv Švedske. To je odraz nesigurnosti jer nema jednostavnije stvari od polaganja. To je prvo što moraju popraviti.

Talenat je tu. Samo da se to uigra.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7335
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Drina » 05 aug 2017 17:56

Gledao sam ove mlade sada protiv Italije. Igramo nikakvu kosarku. Protok lopte nikakav. Uglavnom nema dodavanja. Jedan uzme loptu i pelja je 10-15 sekundi. 1-2 dodavanja max i onda sut ili pokusaj suta. A to je do selektora. Nije ih uigrao. Pa makar da imaju 3-4 uigrane kombinacije a ne ovako na ho-ruk. Igramo takvu kosarku vec 15 godina.

Italijani bolji u svakom segmentu. Igraju kolektivno sto i jeste sama bit kosarke. Plus sto su precizni.

Sikiras - ocito da je ovaj nazadovao. Sav je trom i izgubio je preciznost u sutu. Ne znam je li do umora. Ali izgleda da ce ostati samo kosarkas u pokusaju. Prosjecni kosarkas kakvih ima na stotine u Europi
Kamenjas- Ovaj momak ima potencijal da bude nesto vise od prosjeka. Jak je fizicki, dobar je pod kosem. Mogao bi biti od koristi i medu seniorima
Cerkezovic - neka B liga europske kosarke. Mozda bude napredovao
Adzic - Ovaj je dosta agilan i ima solidan sut. . Mislim da mozemo imati koristi od njega u buducnosti
Alikadic - Dobar je s loptom ali izgleda nekako krhko i nesigurno. Cisto sumnjam da cemo moci racunati na njega medu seniorima
Mirkovic - Trom. Nece biti koristi od njega
Campara - najbolji od ovih sto su igrali

Ostale nisam ni primjetio

Dakle 1 + mozda 2 da imaju neki nivo i budu od koristi u buducnosti. Prilicno lose. Mozda ima boljih a nisu bili pozvani. Nadam se da je tako.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Zmaj » 06 aug 2017 21:51

Da, jedino je Campara pokazo da je napredovo svoju igru al nije lider ko Musa. Kao sto je Drina napiso Adzic, Cerkezovic i Kamenjas imaju potencijala a ovi ostali momci sve tanko. Sikiras propo ko kauc.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7335
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Drina » 07 aug 2017 09:04

Tek u ovim godinama se može vidjeti potencijal nekog igrača. To jeste hoće li biti nešto od njega kada bude senior. Primjer je ovaj Sikiras koji je bio solidan u kadetima a sada je ispod prosjeka. Mada je on igrao pored Muse koji mu je namještao lahko suteve.

Inače mi imamo dva van serijska igrača. Za europske uslove. Musa i Nurkic. Sve zavisi koliko će se odaziva ti ovaj zadnji. Moramo priznati da nije isto igra li Nurkic ili ne. To vidimo i sada. Npr ovaj Sejfic koji se bori kao lav ali nema kvalitet. Ne može da se izbori za poziciju pod košem i blokirali su ga nekoliko puta i Šveđani i Slovaci. Džabe visina i snaga kada on ne zna da izgradi sebi poziciju za šut.

Nurkic je sasvim druga priča. Jak je i prosto ugura leđima protivnika pod koš i lagano poentira. Plus što na svakoj utakmici napravi nekoliko blokada. I to u NBA a ne protiv nekih slovaka koji su neka D liga u košarci.

Dakle ako u budućnosti budu igrali zajedno Nurkic i Musa i plus ovih nekoliko oko njih kao Atic, Campara... onda sam siguran da možemo napasti medalju na europskom za 5-6 godina.

Ako ne bude igrao Nurkic onda ćemo vjerovatno biti tu negdje među prvih 8 ali teško da izborimo medalju.

I nadam se da ćemo jednom ubosti sa ovim. Amerikancima. Ovi koji su do sada igrali za nas nisu donosili prevagu. Makedonci su prije par godina bili doveli odličnog amerikanca koji im je podigao igru za 100%. Imam osjećaj da ne tražimo baš najbolje rješenje na tom polju.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7335
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Drina » 09 aug 2017 23:56

Bio sam večeras u Skenderiji. Gledao sam naše protiv Armenije.

Prvi put da gledam Musu uzivo. Vidi se da je veliki talenat. Isprovocirao je masu ličniih kod armenaca.

Nadam se da će zaigrati u NBA i ostvariti fantastičnu karijeru.

Bilo je grešaka ali su se momci borili lavovski. Samo da se uigraju. Da odigraju zajedno što više ovih takmičarikih i za par godina ćemo imati dobru ekipu

Sejfic na kraju ostao da potpisuje autograme. Vidi se da je liku predraga što igra za reprezentaciju.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la amkos » 13 aug 2017 16:30

I ćale bi sine! :mrgreen: :goofy:

Ne igra u Slovačkoj?

Renfroe lumpovao u društvu atraktivne voditeljice

http://sportsport.ba/bh_kosarka/renfroe ... ice/248076
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Zmaj » 19 aug 2017 19:57

slika

Armenija vs. Bosna 66-83 :zastava:

U zadnjoj cetvrtini 4-18 za nas tim. Mozda bi armenci nesto i pogodili da nisu ko ljige srpsku zastavu stavili na sredinu umjesto svoju.


Sve je bilo protiv nas u ovim pre-kvalama al smo ipak prosli. Bravo momci!
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la amkos » 19 aug 2017 23:27

Cestitke! :respekt:

Jednom su vodili 18:0 u zadnjoj četvrtini. :lol: :lol:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Zmaj » 20 aug 2017 19:50

slika

Zrijebanje za daljne kvalifikacije bit ce 24. augusta u 11:30 sati.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la amkos » 20 aug 2017 22:30

Koliko ekipa prolazi na SP ? Dvije ?
Bit će se jako teško plasirati na SP.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Gorcin
Član
Postovi: 1612
Pridružen/a: 20 okt 2012 15:37

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Gorcin » 20 aug 2017 23:32

amkos je napisao/la:Koliko ekipa prolazi na SP ? Dvije ?
Bit će se jako teško plasirati na SP.
Idu po 3, koliko sam upratio. Ali u daljnje kvale. Ovo je tek prvi krug kvalifikacija.
Generalno ove Fibe, Fife i ini savezi komplikuju zivot do kosti i s ovom politikom nije daleko dan kad ce unistiti sport.
Čuvaj Stoca, ne daj Počitelja, ni Mostara ne ostavljaj sama...

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la amkos » 20 aug 2017 23:59

Koliko to ima krugova kvalifikacija ? Za nas mozebitna 3 uključujući pretkvalifikacije ?!

I može li mi neko odgovoriti zašto smo mi igrali ove pretkvalifikacije. Zar smo baš toliko loši ?

Jel u tim koeficijentima fazon ili šta ? :what:
Zadnja izmjena: amkos, dana/u 21 aug 2017 00:04, ukupno mijenjano 1 put.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Crow Jane
Član
Postovi: 1506
Pridružen/a: 10 feb 2016 13:52

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Crow Jane » 21 aug 2017 00:03

Potpis

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la amkos » 21 aug 2017 00:08

Crow Jane je napisao/la:12 timova iz evrope ide na SP
Pa mi skoro da nemamo nikakve šanse. Čak skoro 63 % od ovih 32 ekipe ispada, t.j. ne prolazi dalje. :goofy:

Ovo kao u fudbalu, lakše se plasirati na EP. A mi se na Svjetsko plasirali. :mrgreen:
Zadnja izmjena: amkos, dana/u 21 aug 2017 00:08, ukupno mijenjano 1 put.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Crow Jane
Član
Postovi: 1506
Pridružen/a: 10 feb 2016 13:52

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Crow Jane » 21 aug 2017 00:08

amkos je napisao/la:Koliko to ima krugova kvalifikacija ? Za nas mozebitna 3 uključujući pretkvalifikacije ?!

I može li mi neko odgovoriti zašto smo mi igrali ove pretkvalifikacije. Zar smo baš toliko loši ?

Jel u tim koeficijentima fazon ili šta ? :what:
The 32 teams participating in the FIBA Basketball World Cup 2019 - European Qualifiers will be the 24 teams which competed in the FIBA EuroBasket 2017 and 8 additional teams which qualified through the European Pre-Qualifier
Potpis

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la amkos » 21 aug 2017 00:10

Crow Jane je napisao/la:
amkos je napisao/la:Koliko to ima krugova kvalifikacija ? Za nas mozebitna 3 uključujući pretkvalifikacije ?!

I može li mi neko odgovoriti zašto smo mi igrali ove pretkvalifikacije. Zar smo baš toliko loši ?

Jel u tim koeficijentima fazon ili šta ? :what:
The 32 teams participating in the FIBA Basketball World Cup 2019 - European Qualifiers will be the 24 teams which competed in the FIBA EuroBasket 2017 and 8 additional teams which qualified through the European Pre-Qualifier

Aha. Ovdje se vidi kako je važno imati kontinuitet.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Zmaj » 21 aug 2017 00:37

"Pretkvalifikacije su za zemlje koje se nisu plasirali na EP2017. Iz pretkvalifikacija je prošlo dalje 8 ekipa koje će biti žrijebane u kvalifikacije 24. avgusta u 11:30 sati u Minhenu. Među njima je i BiH.

Sistem kvalifikacija je veoma jednostavan. U prvoj fazi takmičenja 32 ekipe su raspoređene u 8 grupa. Po 3 ekipe iz svake grupe idu u drugi krug kvalifikacija, gdje se prave nove 4 grupe na nacin da se spajaju grupe A i B, C i D, E i F, G i H. Bodovi osvojeni iz prvog kruga u međusobnim duelima se prenose dalje. Po 3 ekipe iz sve 4 grupe idu na Svjetsko prvenstvo u Kinu, dakle ukupno 12.

X1 (reprezentacije koje su osvojile 1. mjesta u pretkvalifikacijama): Bugarska, Estonija, Holandija i Švedska.
X2 (reprezentacije koje su osvojile 2. mjesta u pretkvalifikacijama): Austrija, Bjelorusija, Kosovo* i BiH.

*Kosovo ne može biti žrijebano u grupu G zbog Srbije.

Kvalifikacije počinju 23. novembra ove godine, a završit će 25. februara 2019. godine. Igrači iz NBA lige i Eurolige neće igrati u kvalifikacijama."

http://forum.sportsport.ba/viewtopic.php?f=13&t=12524
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Gorcin
Član
Postovi: 1612
Pridružen/a: 20 okt 2012 15:37

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Gorcin » 21 aug 2017 08:57

Postoji i prvenstvo tzv. malih zemalja ili tako nekako. Da se kojim slučajem nismo plasirali u ovaj prvi krug kvalifikacija postojala je opasnost da razigravamo u tim nekakvim pretkvalifikacijama pretkvalifikacija s takvim veličinama kao što su valjda Andora, San Marino itd. Ova Jermenija je došla upravo iz te faze takmičenja. Oni se do nazad par godina uopšte nisu takmičili a onda su navukli ovih Amera i sve što su imali svojih igrača po koledžima.
Čuvaj Stoca, ne daj Počitelja, ni Mostara ne ostavljaj sama...

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la amkos » 24 aug 2017 12:40

Održan žrijeb u Minhenu

Bh. košarkaši saznali protivnike u kvalifikacijama

Grupa E: Belgija, Francuska, Rusija, BiH


http://sportsport.ba/bh_kosarka/bh-kosa ... ama/249288

Nek nam je Bog na pomoći. :beret:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Gorcin
Član
Postovi: 1612
Pridružen/a: 20 okt 2012 15:37

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Gorcin » 24 aug 2017 15:48

Nije ovo uopšte loš scenario.

NBA i EL igrači neće igrati bar u ovoj prvoj fazi koja kreće od novembra. Teško je očekivati da nastupe i u ovoj kasnijoj fazi koja se igra nekad u maju. Imate situaciju u kojoj bi jedna Francuska morala za 5. i 6. kolo mijenjati bukvalno cijeli roster, mada nije ni nemoguće. Vjerujem da će NBA franšize naći načina da ubijede svoje vedete kako im je bolje da ne igraju nego da igraju.

Francuzi imaju 11 NBA igrača a od EL igrača neće moći računati na De Colo-a, Huertela, Beaoboisa, Causera, Diopa, Westermanna, Moermana, a ima ih još. Znači moraće se osloniti totalno na svoje igrače iz Pro A ili kako im se već zove liga. Naravno da tu ima kvaliteta ali s takvom francuskom repkom mi se itekako možemo nositi pogotovo ako nam se vrate neki od povrijeđenih igrača.

Rusi u NBA imaju samo Mozgova ali u EL imaju dva kluba i tu im igra glavnina ključnih igrača. Pošto Rusijom i ovim dvama klubovima vladaju oligarsi nije isključeno da dođe mig da neki od ovih igrača ipak zaigraju no vidjećemo šta će od svega toga biti. Bilo kako bilo, velika je vjerovatnoća da Rusi zaigraju bez Šveda, Fridzona, Kurbanova, Vorontsevicha, Antonova, Zubkova, dvojice Kulagina. Rusi godinama nisu ono što su bili u evropskim okvirima i nemaju neku bazu kvalitetnih igrača. Bez ovih vedeta se s njima može itekako igrati.

Ovdje mnogi Belgijance doživljavaju ko mačji kašalj a oni nemaju NBA igrača dok u EL imaju samo Lojeskog, bar što ja znam. Znači, uigrana ekipa koja posljednjih godian igra značajnu rolu u evropskim okvirima. Po meni će biti nezgodniji takmac od Rusa.

Nismo mi ovdje bez šansi a ako prođemo križamo se s grupom F (Češka, Finska, Island, Bugarska) gdje opet ko god prođe nije neki strah.
Čuvaj Stoca, ne daj Počitelja, ni Mostara ne ostavljaj sama...

Odgovorite