☑ Pravila foruma i savjeti

NBA

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Nba

Post Postao/la Jack » 14 apr 2018 08:13

Danas je i zvanicno krenuo Nba PLAYOFF.Trajat ce sve do pocetka Juna kad je veliko Nba finale
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7335
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Nba

Post Postao/la Drina » 14 apr 2018 19:45

Nadam se da ce Portland preci prvi krug. A poslije ko zna. Ovdje dosta zavisi i od povreda.
Uglavnom gledat cu veceras kako igra Portland
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Nba

Post Postao/la Jack » 15 apr 2018 00:37

Prilicno gadan protivnik.New Orleans Pelicans.Imaju Anthony Davisa a on je sigurno medju 10 najboljih igraca Nba lige,mozda cak i u top 5.Imaju legitimnu zvijezdu.1 krug ce biti tesko proci,imaju jakog protivnika.Play off je mjesto gdje se cijena igracu dize i igrac postaje igrac.Ako Nurkic zakaze i ne bude znao da igra.On ce propasti u narednim godinama u bilo kojem klubu.Danas je znaci vrijeme kad Nurkic mora da podivlja i pokaze kvalitet.Sad se ispada i on moze da pokaze sta zna ili ne zna
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7335
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Nba

Post Postao/la Drina » 15 apr 2018 10:24

Da. Ovaj Davis je odlican igrac. Sinoc je bio ubitacan.
Portland izgubio prvu i to kod kuce. Bili su losi u napadu. Glavna dva igraca su imala katastrofalan sut

Juka je bio solidan. Posebno u odbrani. U napadu nisu igrali na njega
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Nba

Post Postao/la Jack » 15 apr 2018 21:34

A.Davis je jedan od moguce 5 najboljih igraca Nba lige i nije on B klasa kakav Portland ima.On je pokazao klasu.Ako je ovo najbolje sto Portland moze.,Onda bolje da predaju.2 igrac New Orleansa nije igrao.A oni sve idu preko Lillarda.Ako Nurkic ne preuzme stvari u svoje ruke i pravo odigra mec zivota.Ja ne vidim da ce oni proci 1 krug.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Nba

Post Postao/la Jack » 15 apr 2018 22:05

Boston bez 2 najbolja igraca.Irvinga i Haywarda,najboljeg odbrambenog Smarta,.Na guzovace uze ovo.Kakav tek potencijal imaju mozes misliti

Nurkic mora da sastavi muda iducu utakmicu i pokaze da zna igrati.Ako onako letargicno budu igrali kao prvu.Zijanit ce ponovo.A zapamti da New Orleans je bio oslabljen i dolazi im 2 igrac koji ce igrati tek 3 utakmicu zbog povrede.Ako ne mogu ovako oslabljen New Orleans da uzmu.Kako misle Houston ili Golden State
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7335
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Nba

Post Postao/la Drina » 15 apr 2018 22:36

Gledao sam ovu zadnju cetvrtinu Bostona i produzetke. Kakve su trice upale :!:
Inace ruzan mi ovaj parket. Trebaju to promjeniti. :mrgreen:

Da Nurkic bi se mozda trebao vise nametnuti. Uzeti loptu i sami ici ledima na kos. Jak je u tome. I trener ga previse drzi na klupi. Treba povecati autoritet.
Prvu su Lillard i MC preuzeli na sebe ali ih nije isao sut. Ne vjerujem da ce biti tako i drugi put. Mislim da je Portland ipak malo jaci od ovih i sa malo vise zalaganja i malo vise koncetracije mogu proci prvi krug
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Nba

Post Postao/la Jack » 16 apr 2018 00:32

Pa,zbog povrede 2 igrac New Orlensa nije igrao.Igrat ce tek 3 utakmicu.Ako nisu ovako oslabljenje uzeli ih.Bit ce prilicno nemoguce u New Orlensu.Ovu dvojicu nije islo.Nurkic nije preuzeo stvar.To je tako

Danas evo Indiana uze Cleveland s skoro 20 razlike.Velika stvar opet
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Nba

Post Postao/la Jack » 17 apr 2018 05:09

Boston je ipak odigrao bez svoja 2 najbolja igraca+ M.Smarta koji je najbolji igrac u odbrani.I opet su u play offu uzeli.Nije Boston favorit i ja cu prvi reci da nije,ali imaju dosta talenta i svasta je moguce
Ipak vazno je ne kiksati na pocetku.Cleveland je kiksao.Portlant je kiksao.A evo vidim da je i Miami Heat uzeo u gostima.Pa nikad se ne zna

Boston igra oprezno.Neke ekipe su bahate misle da su carevi,tipa Clevelandov Lebron ali i od njih zasad nema nista

Sve u svemu.Sutra igra Nurkic i Boston.Boston ima neku sansu za 2 krug.Portland mora da pokaze da zna i mora uzeti.Ako zijane sutra,oni su zavrsili svoje
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Nba

Post Postao/la Jack » 18 apr 2018 01:40

Portland igra veceras.Boston za par minuta pocinje im utakmica.

Bit ce svega veceras
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Nba

Post Postao/la Jack » 18 apr 2018 04:29

Bravo Boston.Tako se igra.Ode da trazim stream Portlanda.Nadam se da cu naci nesto
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Nba

Post Postao/la Jack » 18 apr 2018 07:16

Tim gore za Portland ili tim gore za podatke je moj moto.Ja navijam za Boston iako realno ovo sto je Boston uradio.Portland ni Play Offa ne bi vidio
Ocajna igra Portlanda.U drugoj polovini Nurkic je svega 3 minuta igrao.Blijeda igra prepuna trica i pokusaja da nesto urade.A.Davis je pokazao svjetsku klasu za pionire Portlanda.Sve u svemu ovo im je kraj

0:2,znaci da su zijanili 2 na domacem terenu.Sad idu u New Orleans u najboljem slucaju mogu da uzmu 1 od 2.Iako ja ne vjerujem da mogu i toliko.Ovaj tim je limitiran
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Nba

Post Postao/la Jack » 18 apr 2018 11:42

Rajon Rondo ih je uzeo na iskustvu.Anthony Davis na klasi.Covjek je 2 klase bolji od bilo cega sta Portland moze da sastavi.Tesko,pa sad i skoro nemoguce je da ce uzeti im 2 u gostima.Gledao sam cijelu utakmicu i imali su sansu.Bilo je izjednaceno do 5-6 minuta pred kraj,ali onda Rondo i Davis su uzeli stvar u ruke,i rezultat je katastrofalan za Portland.Ja opet mislim da oni nisu jaci od Houstona.Tu ce biti gadno,ali jesu ocigledno od Portlanda
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Nba

Post Postao/la Zmaj » 18 apr 2018 18:04

slika

:mrgreen:
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12075
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Nba

Post Postao/la amkos » 18 apr 2018 21:40

E golemo. :gut:

Hoće li u Play off-u igrati u ovim tenama ?
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7335
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Nba

Post Postao/la Drina » 19 apr 2018 09:31

Zasto je Nurkic imao ovako malu mintazu? Citao sam da je imao manju povredu pa zato ali i u prvoj je igrao samo +-25min. Premalo je to. trebao bi imati oko 35min ako zeli da bude u prvom planu


Vidio sam da je u drugoj igrao 15-tak min i postigao 13 poena sto je solidan ucinak.

Nazalost, ove utakmice su previse kasno/rano pa ih ne mogu gledati. Ustajati u 3 ili 4h ujutro je pretesko za mene.

Inace steta ako Portland ne prode prvi krug. Bar to sam ocekivao od njih jer bi tako Nurkic mogao da dobije na vidljivosti.
Ali izgleda da im je zablokirao najbolji igrac. Lillard. Ni blizu ucinka kojeg je imao prije PO. Mozda se tip "sasrao" zbog veceg uloga ili su mu procitali igru i nasli paradu.

U PO se igra mnogo ozbiljnije
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Nba

Post Postao/la Zmaj » 20 apr 2018 02:43

amkos je napisao/la:E golemo. :gut:

Hoće li u Play off-u igrati u ovim tenama ?
Da. :zastava:
Sjećaju se mnogi da je svojevremeno pjevao kasidu o devet heroja, bh. gazija, a sada je tokom posljednjeg meča NBA doigravanja (njegov Portland izgubio od New Orleans Pelicansa 102:111, Nurkić izašao početkom treće četvrtine zbog povrede) igrao u patikama sa ljiljanima uz ispisana imena najboljih bh. sinova. Radi se o Izetu Naniću, Mehdinu Hodžiću, Midhadu Hujduru Hujki, Hajrudinu Mešiću, Safetu Zajki, Enveru Šehoviću, Adilu Bešiću, Nesibu Malkiću i Safetu Hadžiću. Oni su odlikovani priznanjem - Orden heroja oslobodilačkog rata u BiH na osnovu Uredbe ratnog Predsjedništva Republike BiH. Dževad Ibrahimović napisao je kasidu “Devet heroja”, a otpjevao ju je i snimio Mustafa Isaković.
https://sportsport.ba/kosarka/nurkic-po ... oja/274217
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Nba

Post Postao/la Jack » 20 apr 2018 05:36

U PO se igra mnogo ozbiljnije
Naravno,i cijena raste ako igrac bude rasturao na terenu.Nurkic to nazalost nije radio.Napravili su pressing prema Lillardu.Davis ih razvaljuje iz utakmice u utakmicu.Sad vode 3:0.Iduca utakmica imaju sansu da naprave metlu s njima i razbiju ih na dijelove,citaj 4:0.New Orleans ide dalje,ali tu im je kraj.Idu na Golden State a od njih nisu jaci,niti oni imaju vezarose tipa Lillarda

Philadephia uze Miami u gostima sad je tamo 2:1.Miami mora da dobije iducu utakmicu ako zeli bilo kakvu sansu.Cleveland igra sad u gostima protiv Indiane naredne dvije.Isto kao i Boston koji ide u goste naredne dvije
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7335
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Nba

Post Postao/la Drina » 20 apr 2018 07:56

Portland se raspao. Mislim da je trener glavni krivac.
Nije uspio da ih motivise i da razradi taktiku.

Procitali su mu igru.

Ocekivao sam bar da produ prvi krug.


GSW za sada izgleda najjaci.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40873
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Nba

Post Postao/la Jack » 20 apr 2018 10:45

GSW za sada izgleda najjaci.
Bit ce gusto finale zapada.Houston-Gsw.To se treba gledati.Gsw igra bez najboljeg igraca,i dere San Antonio.To je realnost.Sanse da urade nesto tamo su minimalne.Trener Portlanda je zesci kreten.Nije skopcao da ima prosjecnu ekipu.Cim im Lillarda presjecu.Oni se ostali izgube.Nije to jak tim

Istok je zanimljiv.Boston su svi sahranili.Igraju bez 2 najbolja igraca i vode.Bit ce tesko jer ih u polufinalu ceka najvjerovatnije Philadelhia.Ja iskreno bih tipovao na Boston u finalu da su im 2 igraca tu,gdje jesu,ali sam skeptican.Nadam se da cemo makar proci Milwaukee.Sto se tice ostalog.Cleveland je one man show.Sve se vrti oko Lebrona.Ostali slabo vade se tako ja nikako ne vidim da ce uzeti titulu

Indiana-Cleveland.Zanimljiva utakmica.To kao i Boston cu probati da pogledam veceras
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite